Przejdź do treści
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Przejdź do stopki

„8 marca – Święto Kobiet”

„8 marca – Święto Kobiet”

Treść

8 marca to wyjątkowy dzień w roku, wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. Z tej okazji również w naszej placówce odbyła się uroczystość, gdzie chłopcy z klasy I b i III c,  ze Szkoły Podstawowej nr 27 w Krakowie zaprezentowali montaż słowno – muzyczny przygotowany dla swoich koleżanek oraz Pań wychowawczyń.

Przygotowania rozpoczęły się już dzień wcześniej, chłopcy pod okiem nauczycieli – wychowawców DWD ćwiczyli śpiew piosenki, układ taneczny, tekst wiersza oraz na zajęciach plastycznych przygotowywali kwiaty składające się z lizaków przyozdobionych w kolorowe bibuły, oczywiście wszystko było zorganizowane w wielkiej tajemnicy przed dziewczynkami, tak aby były mile zaskoczone przygotowaną przez chłopców niespodzianką.

Kiedy nadszedł środowy wieczór dziewczynki zostały poproszone o zajęcie wygodnych miejsc na krzesełkach, a wszyscy chłopcy wyszli na środek świetlicy DWD i zaprezentowali swój występ artystyczny; najpierw zaśpiewali piosenkę „Marcowy kwiatek”, zatańczyli wspólny taniec do utworu „Waka Waka”, a po nim  kilku chłopców z różyczkami w ręku recytowało wiersz pt.”Święto kobiet w naszej klasie”, następnie wręczyli przygotowane wcześniej swoje kolorowe kwiaty swoim koleżankom oraz różyczki Paniom wychowawczyniom. Dziewczynki były wzruszone i z uśmiechem na twarzy dziękowały kolegom za występ bijąc gromkie brawa. Niespodzianek nie było końca ponieważ jeszcze tego wieczoru wszystkie dzieci wzięły udział w przygotowanych przez wychowawców DWD zabawach ruchowych połączonych z nauką tańców integracyjnych.

Wszystkim kobietom zarówno tym dużym, jak i tym małym 
życzymy jak najwięcej radości, słońca i spełnienia marzeń!!!

38687