Przejdź do treści
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Przejdź do stopki

„Zielona szkoła” uczniów z Ukrainy

„Zielona szkoła” uczniów z Ukrainy

Treść

W listopadzie br. do Domu Wczasów Dziecięcych w Piwnicznej-Zdroju przyjechała 40 - osobowa grupa dzieci z Ukrainy, którzy od lutego br. przebywają w Polsce i uczęszczają do szkól podstawowych m. in. w Łącku, Zabrzeży, Korzennej, Starym Sączu, Gołkowicach i Przysietnicy.

Do Piwnicznej przyjechali na 5 – dniowy pobyt, który miał charakter integracyjny. Każdy dzień wypełniony był ciekawymi atrakcjami, wycieczkami i zajęciami. Dzieci wzięły udział w wycieczce do Zakopanego, gdzie wyjechały Gubałówkę by podziwiać panoramę Tatr, a w Białce Tatrzańskiej spędziły 3 godziny na basenie Terma Bania. Druga, również atrakcyjna wycieczka odbyła się do Krynicy-Zdroju, a tam zwiedziły muzeum zabawek, wyjechały kolejką linowo – terenową na Górę Parkową, a w pijalni degustowały wody mineralne z krynickich zdrojów.

Dzieci zwiedzały także Piwniczną i okolice wędrując ścieżkami leśnego parku zdrojowego, były na moście wiszącym i Nakle. Nie zabrakło również ogniska połączonego z pieczeniem kiełbasek i śpiewem piosenek. Wieczory natomiast wypełnione były zajęciami sportowymi, muzycznymi i plastycznymi. Każdy kto chciał mógł wziąć udział w turnieju tenisa stołowego, futbolu stolikowego, turnieju kręglarskim, wykonać prace o tematyce jesiennej podczas konkursu plastycznego, a w Festiwalu Młodych Talentów zaprezentować swoje umiejętności wokalne.

Dni mijały bardzo szybko, nie było czasu na nudę, a dzieci mogły nacieszyć się w Piwnicznej spotkaniem swoich rówieśników z Ukrainy.

Takie samo spotkanie czeka jeszcze następnych 80 dzieci, które niebawem przyjadą do DWD.

Wszystkim dzieciom życzymy dobrej zabawy i mile spędzonych chwil pomimo trudnego czasu, który panuje w ich ojczystym kraju.

 

Zdjęcia

38688