Przejdź do treści
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Przejdź do stopki

Spotkanie ze Św. Mikołajem

Spotkanie ze Św. Mikołajem

Treść

Dzień 6 grudnia 2022 r. na zawsze pozostanie w pamięci uczniów klasy I a i II a ze Szkoły Podstawowej Nr 41 w Krakowie. A to dlatego, że w tym dniu odwiedził ich w DWD w Piwnicznej-Zdroju, gdzie przebywali na „zielonej szkole” – niezwykły gość – Św. Mikołaj.

Dzieci przygotowywały się na to spotkanie jeszcze przed przyjazdem do Piwnicznej. Każde z nich bowiem miało na tą okoliczność jakiś element garderoby, związany ze świętami lub Św. Mikołajem.

Wieczorem po kolacji dzieci przywdziały odświętne stroje i zgromadziły się w świetlicy DWD  oczekując na przybycie Św. Mikołaja. Długo nie było go widać, więc zaczęły śpiewać piosenki o Św. Mikołaju, kiedy tak śpiewały, załomotało cos w drzwi, a po chwili wyłonił się z nich długo wyczekiwany Święty Mikołaj. Dzieci były bardzo przejęte jego widokiem i z nadzieją wpatrywały się w olbrzymi czerwony wór, wierząc że i dla nich coś się w nim znajduje…

Dzieci zaprosiły Mikołaja, a gdy usiadł na fotelu czworo z nich przywitało go pięknymi wierszami. Św. Mikołaj serdecznie rozmawiał z dziećmi, pytał czy były grzeczne, a potem zajrzał do worka i po kolei zapraszał uczniów, by obdarować je  prezentami.

Dzieci przygotowały dla Św. Mikołaja  jeszcze jedną niespodziankę. Zatańczyły taniec do piosenki „O prawdziwym Św. Mikołaju”, tworząc serca w połączonych w parach rąk oraz podkreślając, że Św. Mikołaj „lubi dzielić się tym, co ma”. Św. Mikołaj nie pozostał dłużny i nauczył uczniów tańca Mikołajowego. Aż dziw bierze, jak wiele miał siły i energii, choć cały dzień dźwigał ciężkie worki z prezentami.

Na zakończenie spotkania dwoje dzieci podziękowało Św. Mikołajowi za przybycie recytując wiersze oraz zapraszając go za rok. Św. Mikołaj ruszył w dalszą drogę, a dzieci miały wiele radości ze spotkania i otrzymanych prezentów.

38687